Blue Flower

Co zrobić, gdy pewnego dnia samochód nie będzie chciał odpalić? Jak się zachować, gdy w wyniku kolizji auto trafia do warsztatu samochodowego na kilka dni, a nawet tygodni? Skąd zdobyć pojazd w obcym mieście, gdy na konferencję czy wyjazd służbowy przyjechaliśmy pociągiem bądź autobusem? Jak sprawić, by wakacje za granicą były bardziej funkcjonalne? Okazuje się, że na wszystkie wspomniane pytania odpowiedź może być jedna. Wypożyczalnia aut. To właśnie tego typu działalności ratują nam skórę w trudnych sytuacjach. Wtedy gdy zabraknie auta, a dziecko trzeba odwieźć do szkoły. Wtedy, gdy kompletnie nie znamy miasta, do którego przyjechaliśmy. Wtedy, gdy chcemy zwiedzić okolicę miejsca, do którego wybraliśmy się na wakacje. Przed wypożyczeniem samochodu zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, czy będzie nas na niego stać. Okazuje się, że kwoty zaproponowane przez właścicieli wypożyczalni wcale nie są wysokie. Z usług tego typu korzystają dzisiaj zarówno osoby prywatne, jak i różne firmy czy działalności.

Czynniki, od których zależy cena

Cena wypożyczonego samochodu uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, jakie auto wybierzemy. Wartości pojazdów mogą różnić się w zależności od tego, ile mają lat, miejsc czy od jakiego producenta pochodzą. Ważny jest również czas wypożyczenia. Im dłużej wynajmujemy samochód, tym często opłaty końcowe są niższe. Nie oznacza to z kolei, że rozliczenie godzinowe jest dla klientów wypożyczalni nieopłacalne. Ceny w tym przypadku także bywają atrakcyjne, jednak dla klientów wypożyczających samochód na dłużej właściciele wypożyczalni szykują szczególne promocje. 

Kaucja za wypożyczenie 

Z reguły każda wypożyczalnia aut chce posiadać pewne zabezpieczenie, dlatego podczas podpisywania umowy lub z chwilą odbioru auta pobierana jest zwrotna kaucja. Pieniądze wracają do najemcy po oddaniu samochodu, dlatego dla klientów wypożyczalni nie jest to żaden problem. Kwota kaucji bywa różna w zależności od tego, jaki model czy rodzaj samochodu wybieramy. Z reguły waha się jednak od 300 do 600 złotych. 

Opłaty dodatkowe

Tak zwane opłaty dodatkowe naliczane są za różne niestandardowe usługi. O wszystkich dopłatach klient jest oczywiście informowany, dlatego nie ma tutaj mowy o żadnych ukrytych kosztach. Jakie usługi specjalne oferowane są zatem przez wypożyczalnie? Warto tutaj wspomnieć na przykład o ubezpieczeniach zagranicznych. W standardowej cenie otrzymujemy wyłącznie takie ubezpieczenie, które obowiązuje na terenie Polski. Jeśli chcemy wyjechać z kraju, trzeba to nie tylko zgłosić. Warto dla spokoju ducha wykupić również dodatkowe zabezpieczenie. Wypożyczalnie oferują również inne dodatki, takie jak chociażby foteliki dla dzieci, przenośne DVD (które sprawdza się w przypadku dłuższych podróży) czy system nawigacji GPS (coraz częściej oferowany w cenie podstawowej). Czasami chcielibyśmy odebrać lub zostawić samochód w innym punkcie niż te wyznaczone przez wypożyczalnie. W takich sytuacjach także należy uiścić wskazaną dopłatę.