Blue Flower

Wybór odpowiedniej dla siebie formy aktywności to nie lada wyzwanie i poważna decyzja, która zaważyć może na tym, czy nasza aktywność przyniesie pożądane efekty, czy może szybko zniechęcimy się do zdrowego stylu życia. Warto więc zastanowić się gdzie i co chcemy ćwiczyć.

Ćwiczenia w domu

Ćwiczenia w domu to idealna opcja dla osób, które mają mało czasu, nie mogą tracić pieniędzy na karnety lub są nieśmiałe. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z ćwiczeniami mogą bowiem czuć się onieśmielone tym, jak dobrze ćwiczą pozostałe osoby na sali, a także mogą czuć się niekomfortowo z własnym ciałem, które nie nabrało jeszcze pożądanego kształtu. Najlepiej więc zaczynać wszelkie aktywności od ćwiczeń w domu. Taniec, ćwiczenia fitness, hula-hoop, skakanka, to idealne rozwiązania na rozruszanie naszego ciała. Dzięki nim poczujemy się pewniej oraz zgubimy zbędne kilogramy. Jeżeli jednak należymy do osób, które kiedyś już ćwiczyły dobrą opcją będą dla nas treningi obwodowe, które pomogą nam wrócić do formy sprzed przerwy, a także przywrócą nam pewność siebie

Ćwiczenia na zewnątrz

Jeżeli lubimy natomiast spędzać czas na świezym powietrzu warto swój codzienny trening całkowicie lub częściowo przenieść na dwór. Poranny jogging, spacery, czy jazda na rowerze, rolkach czy nordic walking idealnie dotleniają nasz organizm, a także podnoszą naszą odporność, dzięki czemu stajemy się silniejsi i zdrowsi. Jeżeli pragniemy urozmaicić swój trening może warto wypróbować street workout? Zapewniamy, że nie jest to forma przeznaczona jednie da młodych.

Ćwiczenia na siłowni

Co prawda wymagają one od nas większych nakładów finansowych są jednak w pełni kontrolowane przez profesjonalistów, którzy dbają o poprawność wykonywanych przez nas ćwiczeń. Dla osób, które cenią bardziej kameralne zajęcia idealny będzie crossfit bo, gdzie odbywają się zajęcia crossfit. Ten trening gwarantuje dużą wycisk, a także super efekty w krótkim czasie. Co więcej codziennie czekają na nas inne zestawy ćwiczeń – workout ofe the day – WOD, które gwarantują nam rozrywkę i codzienną dawkę zaskoczenia.