Blue Flower

stojaki na rowery

Stojaki w przestrzeni miejskiej

Obecnie w miejskiej przestrzeni coraz częściej stosowane są stojaki rowerowe. Wynika to z coraz większej popularności korzystania z rowerów już nie tylko rekreacyjnie, ale również jako środek transportu. W ten sposób stojaki na rowery pojawiają się zarówno przed budynkami użyteczności publicznej a jednocześnie przed budynkami firmowymi.

 

Jednocześnie ważne jest by stojaki rowerowe posiadały funkcjonalne cechy. W tym względzie do ważnych cech można zaliczyć bezpieczeństwo przechowywania stojaków. Poszczególne stojaki na rowery mogą być znacznie bardziej użyteczne w przypadku gdy stojaki posiadają regulacje wysokości. Im bardziej wygodne są w użytkowaniu stojaki, tym mogą być znacznie chętniej użytkowane. 

 

Funkcje architektury miejskiej

Poszczególne elementy architektury miejskiej mają wpływ zarówno na estetyczną stronę przestrzeni miejskiej a jednocześnie na funkcjonalność miasta. W tym względzie ważne jest by mała architektura była odpowiednio dopasowana do większych projektów w ramach przestrzeni miejskiej. W ten sposób można stworzyć spójną pod względem koncepcji przestrzeń miejską.

Obecnie można wybierać bardzo różne typy małej architektury, która różnić się może zarówno konstrukcją a jednocześnie stosowanymi materiałami do wykonania takich wyrobów. W tym względzie kosze betonowe mogą zapewnić znacznie większa odporność na działanie między innymi niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Jakość małej architektury

Im lepszej jakości są kosze betonowe, tym trzeba się liczyć ze znacznie rzadszymi naprawami ewentualnych uszkodzeń, które mogą pojawiać się zarówno pod wpływem uszkodzeń mechanicznych jak też działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, które na otwartej przestrzeni mogą negatywnie wpływać na materiał, z którego wykonane są kosze.

Jednocześnie im lepszej jakości jest mała architektura, czyli ławki czy kosze, tym w znacznie dłuższym okresie czasu można liczyć na oszczędności. Z tego powodu bardzo ważne jest określenie wstępne tego jakie cechy powinna mieć miejska architektura, co pozwalana znaczne wydłużenie użytkowania.