Blue Flower

Jeśli wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, wynajęliście piękną, dużą salę z cateringiem, posiadacie fotografa i kamerzystę, zaprojektowaliście wygląd wnętrza, w którym będzie odbywać się wasze wesele, czas zadbać o oprawę muzyczną.

Każdy z nas jest inny i słucha różnego typu muzyki. Dobry Dj bierze ten fakt pod uwagę i dostosowuje swoją muzykę do gustów wszystkich gości tak, żeby podobało się większości, a przede wszystkim organizatorom – państwu młodym. Osoba, zajmująca się oprawą muzyczną wszelkiego typu imprez, potrafi wyczuć tak zwany panujący klimat i dopasować listę muzyczną do charakteru uroczystości. Nie ważne jakim człowiekiem jest Dj prywatnie i jaką muzykę lubi najbardziej, istotne dla niego są wymagania zleceniodawców.

Oprawa muzyczna jest niezwykle istotnym elementem przyjęcia weselnego. Być może nawet podstawowym. Czasami bywa tak, że catering nie spisuje się na medal, ale goście doskonale bawią się dzięki osobie, która ich do tego zachęca. Wesele, jak sama nazwa wskazuje, jest z przeznaczenia radosną uroczystością i najlepszym wieczorem w życiu państwa młodych. Ich goście muszą zatem czuć się wspaniale, tańcząc i śpiewając.

Wiele par zastanawia się nad wyborem orkiestry lub Dj-a. Orkiestra, kapela lub zespół muzyczny wykonuje wybrane utwory na życzenie organizatorów i gości. Tego typu oprawa muzyczna cieszyła się do tej pory sporą popularnością . Coraz częściej jednak młode pary decydują się na skorzystanie z usług Dj-a. Taka osoba, posiadająca odpowiednie kwalifikacje w postaci wykształcenia muzycznego, potrafi doskonale poprowadzić uroczystość, pełniąc jednocześnie funkcję wodzireja. Do niedawna wodzirejem był wokalista, wokalistka lub dodatkowo wynajęta w tym celu osoba. Wodzirej musi posiadać odpowiednie predyspozycje charakteru do wykonywania tego typu zawodu. Przede wszystkim powinien być bardzo kontaktowy, otwarty i spontaniczny. Muzyka i dobra zabawa powinny być jego pasją. Wodzirej zwykle posiada dobre poczucie humoru oraz pewność siebie. Jak każdy animator, jest pewnego rodzaju aktorem, który angażuje publiczność we własne przedstawienie. Dlatego też dobrze jest, jeśli posiada odpowiednie zaplecze w postaci ukończonych szkół lub kursów aktorskich. Profesjonalny Dj na wesele jest jednocześnie muzykiem i wodzirejem. Dlatego tego typu profesja zyskuje coraz większą popularność kosztem orkiestry. Osoba zajmująca się oprawą muzyczną i organizacją różnego rodzaju konkursów i zabaw w czasie uroczystości musi być ponadto pełna entuzjazmu i dobrego humoru oraz sprawiać, aby dobre samopoczucie i radość udzielały się wszystkim uczestnikom.

Dobry Dj na wesele odpowiednio wcześnie ustala z gospodarzami listę utworów, jakie ma odtwarzać w czasie uroczystości. Zwykle są to standardowe piosenki popularne, które znają wszyscy goście niezależnie od wieku. Niekiedy jednak państwo młodzi życzą sobie konkretnego repertuaru i kolejności odtwarzanych piosenek. Każde przyjęcie posiada swój nastrój, dlatego muzyka powinna być ściśle do niego dostosowana. W swoim zbiorze utworów profesjonalny Dj na wesele powinien posiadać w swoim zbiorze każdą piosenkę, zarówno polską, jak i zagraniczną. Z tego powodu jego usługi zyskują wielu zwolenników. Orkiestra nie jest w stanie zagrać i zaśpiewać każdego, dowolnego utworu. Lista jest zwykle dostosowana wcześniej do wymagań gospodarzy, ale podczas uroczystości, pojawiające się sugestie gości są trudne do realizacji bez odpowiedniego przygotowania.

W wyborze Dj-a powinniśmy kierować się jego profesjonalizmem, doświadczeniem w branży muzycznej oraz wykształceniem. Powinien indywidualnie traktować każde zlecenie nie dobierając muzyki według swoich upodobań, a ściśle do konkretnych wymagań pary młodej, ich gustu oraz stylu uroczystości. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego Dj na wesele, powinien odznaczać się elastycznością i umiejętnością wyczucia panującego nastroju. Należy również zwrócić uwagę, czy Dj potrafi grać na jakimś instrumencie. Sam dobór muzyki nie wystarczy. Powinien on posiadać tak zwany zmysł muzyczny, który pozwoli, w sposób jak najbardziej odpowiedni, dobrać repertuar do charakteru przyjęcia i specyficznego grona odbiorców, czyli gości. Ich dobra zabawa powinna być dla niego priorytetem, dlatego podczas trwania zabawy, musi on nieustannie badać poziom zadowolenia z określonej listy muzycznej.

Profesjonalny Dj na wesele powinien zajmować się oprawą muzyczną również wielu innych uroczystości okolicznościowych. Wesele to tylko jedna z możliwości obok wielu imprez rodzinnych, urodzinowych, bankietów oraz przyjęć firmowych, bali sylwestrowych, studniówek, a także imprez szkolnych i studenckich. Jego doświadczenie na wielu różnych imprezach owocuje lepszym wyczuciem nastroju i poziomu zadowolenia ludzi w różnym przedziale wiekowym. Prowadzenie wielu imprez okolicznościowych pozwala mu lepiej zrozumieć odbiorców i zapewnić im wyśmienitą zabawę nie tylko dzięki odpowiedniemu repertuarowi, ale również jego własnej osobie. Powinien w skuteczny sposób oderwać ludzi od krzeseł przy stole i zachęcić do wyjścia na parkiet oraz do udziału w organizowanych przez niego konkursach.